O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

19 / 11 / 2015
Pěší zóna v centru Ostravy se otevřela cyklistům


Průjezd cyklistů pěší zónou v centru Ostravy, nové semafory pro cyklisty, stojany a komfortnější provedení cyklotrasy O - to jsou novinky ze severomoravské metropole.

V prosinci tohoto roku se konečně pěší zóna v centru města stala průjezdná také pro cyklisty. Je to výsledek dlouhých jednání se zástupci policie i města. Vzhledem k charakteru provozu v centru města je samozřejmě nutné, aby cyklisté dodržovali povolenou rychlost, míjeli chodce s dostatečným odstupem a v případě potřeby (hustého provozu) kolo vedli. Opatření bylo zavedeno na základě dobrých zkušeností z Opavy, Bratislavy a Olomouce a umožní cyklistům, kteří si velmi oblíbili na podzim nově otevřenou cyklostezku podél Ostravice, zajet do centra města na nákup nebo třeba návštěvu muzea. V návaznosti na toto opatření Ostravské komunikace nechaly v centru umístit nové stojany na kola, například u lávky na Kamenec nebo u pošty na ulici Poštovní.


Stojany na ulici Poštovní. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Nové semafory pro cyklisty

Ostravské komunikace nechaly v závěru letošního roku zřídit dva nové semafory pro cyklisty. Jeden je umístěn v Přívoze v Sadu Boženy Němcové v místě křížení tramvajové tratě, druhý je v místě křižení ul. Porubské u křižovatky Poruba vozovna. Oba semafory zajistí bezpečný průjezd cyklistů na páteřních cyklotrasách O a M.


Nový semafor v Přívoze. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Další úsek městské cyklotrasy O bude komfortnější

Radost udělá cyklistům také dokončený úsek na cyklistické trase O v Přívoze mezi podjezdem pod železniční tratí a tramvajovým obratištěm na Hlučínské a připravované zprovoznění podjezdu pod ulicí Plzeňskou v Zábřehu, které umožní křížit tuto frekventovanou silnici mimoúrovňově. Otevření podjezdu se připravuje na přelom roku 2014/2015.


Cyklistická trasa O v Přívoze. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

 

Text a foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Fotografie z vjezdu do pěší zóny v Ostravě. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy


« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS