Novinky

19 / 11 / 2015
Ostrava zahájila cyklistickou sezónu výstavou na náměstí


Díky pěknému počasí byla pod širým nebem na Masarykově náměstí v Ostravě zahájena z iniciativy Kabinetu architektury Ostrava výstava Město v pohybu – život na kole v dánském hlavním městě. Autorem fotografií umístěných na tříbokých panelech, představujících kolo jako běžnou součást kodaňského dne, je Mikael Colville-Andersen, odborník na městskou mobilitu a cyklistický velvyslanec Dánského království. Cestuje po světě, přednáší o městské cyklistice a setkává s politiky. Podílí se na kampaních propagujících cyklistiku u široké veřejnosti, aby cyklistika nebyla vnímána jako koníček pro sportovní nadšence.

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil také dánský velvyslanec Christian Hoppe. Provedení výstavy mu představil Tadeáš Goryczka, kurátor souběžně probíhající výstavy o dánské architektuře. Pan velvyslanec se setkal také s předsedou občanského sdružení Ostravounakole Michalem Bačou a cyklokoordinátorem města Martinem Krejčím. Velvyslanec se přitom živě zajímal o cyklistickou dopravu v Ostravě.

Fotografie s názvem „Kodaňská cyklistická obuv“Fotografie ukazují cyklistickou kulturu v dánské metropoli KodaňKurátor souběžně probíhající výstavy o dánské architektuře p. arch. Tadeáš Goryczka ukázal panely na náměstí dánskému velvyslanci, který byl uvítán místopředsedou občanského sdružení Ostravounakole Michalem Bačou a cyklokoordinátorem města.


« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS