Novinky

24 / 3 / 2018
Kampaň RESPECT má na Slovensku zvýšit bezpečnost


Slovenské nevládní sdružení OZ Hobby cyklisté spustilo kampaň Respect 1,5 m. Jejím cílem je upozornit řidiče motorových vozidel, aby vnímali na silnici cyklisty a při míjení jim nechávali prostor, který potřebují, aby se cítili bezpečně.

Kampaň vyzývá motoristy, aby při jízdě vnímali cyklisty a při předjíždění jim nechali prostor alespoň 1,5 metru mezi vozidlem a jízdním kolem. To jsou dvě jednoduchá opatření, kterými mohou motoristé výrazně přispět nejen k bezpečnosti cyklistů. Pro motoristy a cyklisty platí stejná pravidla silničního provozu, což znamená, že je musí všichni dodržovat. Cyklisté jsou legitimní účastníci silničního provozu, kteří mají právo na užívání veřejných komunikaci spolu s jinými dopravními prostředky.

Slovenská kampaň připomíná také skutečnost, že cyklisté budou vždy využívat stejný prostor s motoristy, ať už s cyklistickými opatřeními nebo bez nich. Vybudovat samostatnou síť cyklostezek oddělených od motorové dopravy není možné, proto se kampaň zaměřuje na chování motoristů a cyklistů. Ohleduplnost očekávanou od motoristů, by stejně měli respektovat i cyklisté. 

Zdroj: Cyklistická doprava O2/2018, OZ Mulica« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS