O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

5 / 9 / 2017
Hradec Králové hostil mezinárodní setkání odborníků


Na dvě desítky specialistů v oboru cestovního ruchu a cykloturistiky si daly schůzku v Královéhradeckém kraji. Setkání se konalo v rámci projektu Koncepce rozvoje přeshraniční cykloturistiky v polsko-českém příhraničí. Jeho cílem je společná koordinace nabídky pro aktivní turistiku, ať už jde o dálkové trasy v polsko-českém příhraničí, nebo lokality vhodné pro rozvoj MTB produktů či in-line turistiku.  

Během dvoudenní exkurze si návštěvníci z Polska prohlédli Hradec Králové a jeho okolí a setkali se se zástupci místních turistických produktů. Na programu byla cesta po nedávno vybudovaném úseku Labské stezky v úseku Hradec Králové – Smiřice – Kuks. Nabídku pro vyznavače horských kol zastoupila síť více než 20 km terénních tras Trutnov Trails. V rámci projížďky po Hradci Králové se delegace setkala také s autory projektu parkovací věže Bike Tower a přímo v terénu si prohlédla instalaci v blízkosti obchodního centra Futurum. Návštěvníci z Polska se také zajímali o sčítání cyklistů, které kraj provádí na několika místech. Automatické sčítace dávají možnost přesně evidovat počet lidí, kteří využívají místní cyklostezky. 

 

 « zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS