Novinky

29 / 8 / 2017
Den pro Prahu - ze Štefánikovy ulice se stane pěší korzo


Na konci září vzniknou ve městech napříč Evropou nové kilometry pěších zón. 22. září je Dnem Bez Aut, který se slaví po celé Evropě už od 50. let minulého století. Od roku 2002 se stal díky iniciativě Evropské komise vyvrcholením tzv. Evropského týdne mobility, během kterého se koná řada akcí na téma doprava ve městě, její dopady, možnosti, inovace a přínosy. Na Den Bez Aut se tradičně uzavírá některá z ulic města pro motorovou dopravu, aby vznikla, alespoň na tento den, nová pěší zóna. 

Den pro Prahu proběhne 22. září jako oslava mezinárodního dne Dne bez aut. Smyslem aktivit je upozornit na enormní nárůst automobilismu ve městě a vyjádřit podporu MHD, cyklistické dopravě, chůzi a dalším alternativám k motorové dopravě. S tím souvisí i podpora zkvalitňování veřejných prostranství v duchu proměny z „města pro auta“ v „město pro lidi“. Stejně jako v jiných evropských metropolích vznikne v tento den i v Praze pěší zóna, na které budou probíhat nejrůznější aktivity ve prospěch udržitelné dopravy a kvalitního veřejného prostoru.

Centrum oslav: Štefánikova ulice  

Štefánikova ulice bude po 24 hodin patřit všem, kteří se chtějí dozvědět něco zajímavého o dopravě ve městě, užít si příjemnou procházku v centru města bez motorových vozidel a také se dobře bavit. Po tuto dobu tam bude také upraven dopravní režim a pro automobily zřízeny objízdné trasy. Provoz MHD na ulici bude samozřejmě zachován (více o změnách v dopravě ZDE). Bude pro vás připravena řada lákavých akcí, do nichž se můžete zapojit od 8.00 až do 20.00.

Více o programu Dne pro Prahu najdete na stránkách Čistou stopou Prahou.

 « zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS