Novinky

13 / 6 / 2018
Dánské výstavy v Hradci Králové


Hradec Králové je dalším z českých měst, kam zavítaly výstavy představující dánský přístup k životu, mobilitě a také cyklistické dopravě. V pátek 15. 6. zavítá do města velvyslanec Dánska Ole Frijs-Madsen, aby výstavu představil. Zástupce cyklistické velmoci také vystoupí na semináři o městské mobilitě, který organizuje Asociace měst pro cyklisty spolu s Královéhradeckým krajem. 

Soubor dvou dánských výstav, které se společně prezentují pod souhrnným názvem „Města s dobrou adresou“, nechalo vyrobit a Asociaci měst pro cyklisty ji zapůjčilo dánské velvyslanectví.

Výstava má pomoci nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech, především v souvislosti s mobilitou. Výstava byla představena v dubnu 2015 na stejnojmenné konferenci v Olomouci, od té doby zavítala výstava do více než 30 českých měst. 
Komplex výstavy obsahuje dvě části - venkovní „Copenhagen Solutions“  (od roku 2018 ji nahradila výstava „Happy Danes“ - „Spokojení Dánové“) a The Good City“, tedy „Dobré město“. Venkovní část výstavy, která obsahuje 6 oboustranných panelů, mohou zájemci až do konce června zhlédnout na Masarykově náměstí v Hradci Králové, vnitřní část čítající 30 roll-up bannerů je umístěná v městské knihovně.

V návaznosti na téma výstav proběhne v pátek 15. 6. 2018 od 9 hodin na krajském úřadě Královéhradeckého kraje série seminářů pro studenty středních škol a pro odbornou veřejnost. 

Místní sdružení Hradecká stezka připravilo projížďku městem na kolech, které se účastní také primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Večer se všichni zájemci mohou zúčastnit předání cen vítězům soutěže Do práce na kole, které se koná v centru Bajkazyl. Těšit se mohou na zajímavý program, jehož součástí bude například parkour, testování netradičních jízdních kol, tombola nebo koncert. 

Dánská výstava v Hradci Králové. Foto: Karel ŠIMONEKDánská výstava v Hradci Králové. Foto: Karel ŠIMONEKDánská výstava v Hradci Králové. Foto: Karel ŠIMONEK


« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS