Novinky

11 / 2 / 2016
Dánská výstava inspiruje Plzeň


Do 19. února je ve venkovních i vnitřních  prostorách Moving Station k vidění dánská výstava Města s dobrou adresou, která přibližuje, jak neodmyslitelné je jízdní kolo jako prvek životního stylu, kultury a společenského života každého Dána.

„Neříkáme, že by se to tady mělo hned začít dělat přesně jako v Dánsku, ale chceme vyvolat diskuzi,“ uvedl Jiří George Konečný z pořádající iniciativy Plzeň na kole pro Plzeňský deník. 

Hlavním cílem plzeňských organizátorů výstavy je, aby se k pohybu po městě více využívalo jízdní kolo, jakožto zdravý a ekologický způsob dopravy. „Naše dlouhodobá snaha něco změnit, vychází z toho, že v Plzni zatím chybí městem podporovaný bikesharing, městský cyklokoordinátor nebo kvalitní cyklostojany před veřejnými budovami. Je hodně co zlepšovat v podmínkách pro cyklistickou dopravu po městě,“ dodává další členka iniciativy Eva Haunerová.

Studenti šesti plzeňských středních škol budou v rámci workshopů diskutovat o cyklistice jako způsobu dopravy po městě a pokusí se vytvořit pocitové mapy, ze kterých bude patrné, kde se dotazovaní cítí bezpečně a kde naopak ne. Pocitové mapy doplněné o výstupy z diskusí budou po skončení akce vystaveny v jednotlivých školách. Zároveň budou tyto výstupy sloužit jako podklad pro další jednání se zástupci města o podpoře cyklodopravy.

Výstavu „Města s dobrou adresou“, která už navštívila několik měst v ČR, zaštiťuje Asociace cykloměst. V Plzni ji pořádá PaNaMo ve spolupráci s iniciativou Plzeň na kole (http://www.plzennakole.cz/vystava-mesto-s-dobrou-adresou). Akce v rámci projektu Město s dobrou adresou podpořil Nadační fond Zelený poklad.

 

Dne 22. 2. od 16 do 19 hodin se v budově Moving Station koná seminář "Města s dobrou adresou". Pozvánka je ke stažení zde.

 

O výstavě napsali:

www.gap.cz
www.regionplzen.cz
plzen.cz
novinky.cz
ceskypohled.eu
Plzeňský d
eník - Plzni by měla pomoci cyklistická generace


Zdroj: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/plzni-by-mela-pomoci-cyklisticka-generace-20160209.html« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS