O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

13 / 7 / 2014
CEREK - Centrální registr jízdní kol v provozu


CEREK.cz – Centrální registr jízdních kol pro ČR je určený pro registraci Vašeho jízdního kola, coby nástroje prevence kriminality, ale i nástroj  na dohledání skutečného  majitele nalezeného jízdního kola.

Koncem roku 2013 vznikl  celorepublikový online registr jízdních kol pro ČR. Cílem tohoto registru je vybudovat nástroj podobný registru automobilů, tedy zkomplikovat zlodějům jízdních kol jejich přeprodej. V České republice podle statistik v domácnostech existuje více než 6 mil. ks jízdních kol a nových se prodá odhadem 350 000 ks/rok. Ročně je odcizeno zhruba 10 000 ks kol a meziročně toto číslo stouplo o 25%. Zlodějů tedy přibývá. Registr CEREK si dává za cíl pokusit se tento trend pozastavit. Do registru se může zaregistrovat každý, kdo vlastní jízdní kolo, staré i nové. Registrace probíhá tzv. online ZDE, registrace trvá odhadem 2 minuty a je zpoplatněna poplatkem 50,- Kč/1 kolo/3 roky.  Do  tohoto projektu se již zapojilo více než 70 městských policií po celé ČR. Jejich seznam najdete ZDE. V registru se již zaregistrovalo téměř  8 000 ks jízdních kol (za 6 měsíců)  a registrace stoupají. Díky registru již  10% odcizených jízdních kol zde zaregistrovaných se statusem ODCIZENO se vrátilo původním majitelům.  CEREK také jedná o propojení s Policií ČR.

 

Informace převzaty od provozovatele CEREK.cz« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS