O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

19 / 11 / 2015
Abeceda ostravských cyklistů!!! právě vyšla


Ostravský magistrát dnes představil novou brožuru, která je určena všem, kteří do severomoravské metropole zavítají na kole nebo kteří používají kolo jako dopravní prostředek na cestách po městě.

„Abeceda ostravských cyklistů“ přichází s přehledem povinností cyklistů nejen na silnici, ale také v obytné a pěší zóně, s příklady míst, kam cyklista nesmí, jak to vypadá s parkováním a odstavováním kol v Ostravě. Čtenář dostane přesnou informaci, jak mít vybavené kolo i jak si ho evidovat u Městské policie Ostrava. Tiskovina také obsahuje přehled webů, map i akcí pro cyklisty, které jsou pořádány v Ostravě. To vše je jen část z obsahu 32 stránkové publikace pro malé i velké cyklisty.

Při zakoupení ostravské cyklomapy v pobočkách Ostravského informačního servisu obdrží kupující Abecedu ostravských cyklistů bezplatně.

V Ostravě je v současné době 209 km cyklistických tras. Další budou postupně vybudovány v následujících letech. Konečným cílem je 400 km kvalitních stezek a tras, které propojí jednotlivé části města, ale také bezpečně Ostravany vyvedou např. do Beskyd.

Ke stažení:

Abeceda ostravských cyklistů!!! (PDF)

 « zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS