BUMP

UPOZORNĚNÍ. Školení BUMP již proběhlo a nebude se již opakovat. Nicméně poznatky z tohoto kurzu budou města, která se kurzu zúčastnila, využívat i nadále.

Podrobné informace ke školícímu programu BUMP - www.bump-mobility.eu

 

Do projektu je zapojeno celkem 9 zemí (Itálie, Německo, Španělsko, Velká Británie, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Bulharsko a Rumunsko). Kurz je součástí integrovaného balíčku zahrnujícího školení na míru, výměnu zkušeností a sdílení know-how a odborných znalostí na národní i mezinárodní úrovni. Na tyto aktivity navazuje koučování a poradenství při tvorbě Plánů udržitelné městské mobility (SUMP). Projekt dále nabízí příležitost zvýšit prestiž měst prostřednictvím národních i mezinárodních výměn a návštěv s cílem sdílet svoje zkušenosti, které města získala v rámci projektu BUMP.

 

V České republice byly tréninkové aktivity organizovány společností VIA ALTA a.s. z Třebíče za odborné podpory Centra dopravního výzkumu, v.v.i..

 

Projekt se zaměřil především na města a obce či sdružení měst / obcí, které chtějí řešit dopravní problematiku komplexně, s důrazem na udržitelnou mobilitu a při zohlednění všech dalších relevantních sektorů a uživatelů dopravy, a plánují zpracovat si / aktuálně zpracovávají integrovaný plán městské mobility / plán udržitelné městské mobility.

 

Cílem kurzu bylo především detailně seznámit města s celým procesem přípravy Plánu udržitelné městské mobility s využitím interaktivních praktických cvičení. Po absolvování kurzu budou města schopna koordinovat proces přípravy Plánu a být rovnocenným partnerem jeho zpracovatele. Program kurzu a jeho přínosy pro účastníky jsou formulovány na konci tohoto informačního textu.

 

 

BUMP

 

Balík školení BUMP je cílen na úředníky zabývající se regionálním rozvojem a životním prostředím, kteří mají plánovat a řídit udržitelnou městskou mobilitu ve městech a příměstských oblastech různé velikosti. Balíček poskytuje znalosti, dovednosti, konkrétní pomoc a rady pro tvorbu Plánů udržitelné městské mobility (SUMP) a prosazování politik a postupů udržitelné mobility.

 

Čtyři etapy zahrnonaly:

 

  1. Trénink – cíleně vyvinut a přizpůsoben národním požadavkům
  2. Výměnu zkušeností – sdílení know-how a odborných znalostí je charakteristickým rysem přístupu projektu BUMP ve všech fázích projektu. V jeho průběhu navíc proběhnou 4 mezinárodní workshopy s cílem zhodnotit znalosti a zkušenosti účastníků ve prospěch zapojených organizací. Místa konání: Terst (Itálie), Sofia (Bulharsko), Dortmund (Německo), Budapešť (Maďarsko).
  3. Koučování – Po ukončení tréninkové fáze bude městům poskytnuta podpora při tvorbě jejich Plánů udržitelné městské mobility (SUMP). Podpora zahrnuje profesionální pomoc a rady od týmu expertů s cílem splnit specifické potřeby a požadavky.
  4. Propagaci zapojených měst - BUMP uspořádá sérii návštěv měst, kde bude projekt BUMP realizován. Do těchto měst budou zvány národní a mezinárodní delegace. Cílem návštěv bude sdílení a výměna znalostí a zkušeností nabytých v průběhu projektu BUMP tak, aby si i ostatní města mohla vytvořit své vlastní Plány udržitelné městské mobility.

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS