Dobrá adresa

Jak vznikla LEGENDA - platforma značky Města s dobrou adresou? Životní zkušeností ...

Uvědomujeme si, že pro kvalitu života ve městě je potřeba daleko více, než jen možnost jezdit na kole. Pokud však tuto možnost město svým občanům nenabídne, tak se velmi ochuzuje. Ne nadarmo se občas městu říká „živý organizmus“. Z toho vyplývá, že pokud město neposkytuje možnost jezdit „kvalitně“ na kole, tak nerozvíjí svůj potenciál, tak jak by mohlo.  Navíc, jako u organizmu je nutno nahlížet na celou problematiku komplexně. To, že budou mít lidé možnosti, stanou se města ekonomicky silnějšími, dopravní systém bude fungovat lépe, díky lepším životním a jiným podmínkám budou lidé více žít venku, nebudou tolik o samotě zavřeni doma, budou spolu více komunikovat, a budou si více užívat života ve svém městě.

Naším vzorem je město Lipsko, ze kterého si můžeme vzít příklad díky podobné minulosti. Připomenulo nám rok 1990, kdy se obyvatelé Lipska začali hromadně stěhovat na západ za příslibem lepšího života a co Lipsko muselo udělat pro to, aby tento trend zastavilo.

Je přirozené, že „DOBRÁ ADRESA“ znamená mít kvalitní dopravní infrastrukturu a promyšlené řešení mobility obyvatel i přepravy zboží.

Dobrá adresa je ale také adresa, kam se lidi rádi vrací. Domov je místo, kde člověk může zpomalit, zastavit se, odpočinout si a také si něco přečíst, či dobít svoje "baterky". A tak jsme pro vás připravili galerii aforismů, abychom všichni věděli, že jízdní kolo je až na druhém místě.

Jak tedy z našich měst udělat města s Dobrou adresou? Potřebujeme pro to:

  1. vzor, silný příběh - abychom věděli, kam kráčíme (například německé Lipsko),
  2. jasně definované konkrétní cíle,
  3. plán, jak jich dosáhnout prostřednictvím konkrétních aktivit a
  4. partnery, bez kterých se tento náročný úkol nedá zrealizovat.

 

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Výhody členství
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS