O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Členové

Asociace nesdružuje jen organizace, ale konkrétni občany, kteří na svých cestách chodí pěšky, jezdí na kole, jezdí veřejnou dopravou a rádi také využívají auta. Podporují integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechtějí a nemohou rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče. Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Mezi členy patří tyto organizace:

Členové, kteří mají právo hlasovat: Brno, Břeclav, CykloBudějovice, Cykloklub Kučera Znojmo, Česká parkovací asociace, České Budějovice, Český Brod, Děčín, Dvůr Králové, Frýdek Místek, Hodonín, Hradec Králové, Chrudim, Ivančice, Jičín, Jihlava, Kadaň, Karlovy Vary, Klatovy, Kolín, Kopřivnice, Krnov, Kroměříž, Lysá nad Labem, Mikulov, Mladá Boleslav, Moravská Třebová, Napajedla, Nové Město nad Metují, Olomouc, Opava, Oslavany, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Praha, Praha 5, Praha 7, Praha 20, Praha-Libuš, Písek, Přerov, Ralsko, Roztoky, Svazek obcí Domažlicka, Svaz cestujících ve veřejné dopravě, Šternberk, Šumperk, Tábor, Tišnov, Třeboň, Třinec, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uničov, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín, Znojmo, NaKole z.s.

Přidružení členové - samospráva: Nový Jičín, Most, Praha 14, Praha 19 - Kbely, Ústecký kraj

Přidružené členství – spolky, sdružení, svazky a iniciativy: Tým silniční bezpečnosti, Nadace Partnerství, Ostravou na kole, Olomoučtí kolaři, Labská stezka a  iniciativy: Opavou na kole, CykloZlín, Plzeň na kole.

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS