Členové - neziskový sektor / cyklo

Při vytváření veřejného prostoru, který je přívětivý a bezpečný, má velmi důležitý hlas místní komunita zastoupená neziskovými organizacemi. Asociace měst pro cyklisty chce propojovat města a organizace, které se řídí těmito zásadami:

Pomáhat tomu chtějí místní sdružení:

CykloBudějovice je občanské sdružení založené na podzim roku 2013. Vznik sdružení byl v návaznosti na úspěch Velké budějovické jízdy, kterou jsme pořádali a které se zúčastnilo přes 300 účastníků a následně otevřeného dopisu adresovaného radním a politikům, který byl sepsán jako veřejná objednávka po bezpečných a logicky návazných cestách pro cyklisty. Tento dopis podepsalo na 600 lidí a významné místní firmy a byl pro nás jistou motivací pro pokračování jednak v nátlaku na radnici, ale také s nabídkou spolupráce na rozvoj cyklodopravy v našem městě.

Partner pro Statutární město České Budějovice.

Kolem KM, z. s. je kroměřížský spolek. Jde nám o lepší podmínky pro cykloturistiku v Kroměříži a okolí. Spojuje lidi, kterým stávající situace není lhostejná. Chtějí společně hledat možnosti, mapovat situaci a zlepšovat prostředí v našem městě. Jízdní kola do města patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Podporujeme rozšiřování integrovaného dopravního systému.

Partner pro město Kroměříž.

 

OSTRAVOUNAKOLE je občanské sdružení (zde jsou k nahlédnutí stanovy), které zajímá cyklistická infrastruktura v Ostravě i jejím blízkém okolí. Naším cílem je především snaha zasazovat se o lepší podmínky pro cyklistickou dopravu.
Pravidelně pořádáme cyklojízdy Ostravou a v roce 2013 jsme se jako lokální organizátoři chopili kampaně Do práce na kole.

Partner pro Statutární město Ostrava.

Iniciativa za bezpečnou cyklodopravu na Zlínsku, Kontakt: Jana Vybíralová, mob. 721470315, e-mail: cyklozlin@email.cz. Partner pro Statutární město Zlín.

Iniciativa Plzeň na kole /www.plzennakole.cz/ je volné seskupení lidí v Plzni, kteří fandí jízdnímu kolu coby rovnoprávnému prostředku individuální dopravy ve městě a chtějí se zasadit o lepší podmínky pro městskou cyklistiku. Iniciativa pořádá pravidelné jarní a podzimní cyklojízdy, veřejné cyklodílny, v Plzni koordinuje kampaň Do práce na kole, jedná s politickou reprezentací města a s městskými samosprávami o zlepšení podmínek pro městskou cyklistiku - zprůjezdňování jednosměrek atd. Iniciativa se snaží prosazovat principy budování trvale udržitelné kultury dopravní infrastruktury města Plzně.

 

 

Labská stezka o.s. propaguje v partnerských městech rozvoj cyklostezek nejen pro sport a volný čas, ale i pro cyklodopravu a udržitelný rozvoj. Její předseda Ing. arch Jan Ritter více než 15 let spolupracuje s Ing. Jaroslavem Martinkem na propagaci cyklistiky a cyklodopravy. Pořádáme konference, cyklistické akce, cykloakademie, spolupracujeme s cyklokordinátory měst (Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem). Cílem je zlepšit podmínky pro cyklisty ve městech a rovněž šířit osvětu o možnostech vstupu měst do Asociace cykloměst.

 

Olomoučtí kolaři -Olomoučtí kolaři jsou otevřené neziskové sdružení příznivců cyklistické dopravy a cykloturistiky. Naším cílem je zlepšovat podmínky pro dopravu na kole v Olomouci a prosazovat oprávněné zájmy cyklistů. Navrhujeme a podporujeme takové úpravy dopravní infrastruktury, aby se vytvořily předpoklady pro rozšíření jízdy na kole jako bezpečného a k životnímu prostředí šetrného způsobu dopravy. Při prosazování těchto cílů máme zájem nacházet přijatelné kompromisy s ostatními účastníky silničního provozu a chodci.

 

NaKole, z.s. - spolek se zabývá tématem cykloturistiky a cyklodopravy. Projekt Nakupuj na kole dlouhodobě upozorňuje na možnosti jízdního kola při každodenních cestách. Spolek každoročně pořádá oslavu městské cyklistiky v Praze pod názvem Pražské cyklozvonění.

                                                

Opavounakole -   Informační internetové stránky o cyklistické dopravě v Opavě

 

Cykloklub Kučera - sdružení fungující ve Znojmě na podporu cyklistické dopravy a cykloturistiky.

Člen asociace od roku 2017.

Cílem O-kolo, z.s. je podpora cyklistické dopravy v aglomeraci tří měst – Uherského Hradiště, Kunovice a Staré Město, která byla do devadesátých let jeden městský celek. Byť tu jsou tři radnice, obyvatelé těchto měst běžně využívají celého rozsahu tohoto souměstí. Více informací zde.

 

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS