O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Výchova nejen ve školách

"Když jsme začínali v roce 2009 na dopravním hřišti v Olomouci učit školáky dopravní výchovu, už tehdy bylo jasné, že nejlepším instruktorem dopravní výchovy je pro každé dítě jeho rodič, protože ten má největší motivaci ho to naučit. Postupně jsme pak došli k tomu, že ten nejlepší způsob, jak předat dětem všechny potřebné informace o silničním provozu je, když spolu rodiče a děti jezdí na kole. Proto v CENTRU SEMAFOR už několik let realizujeme programy a soutěže pro rodiče s dětmi."

                           Jan Řihošek, instruktor dopravní výchovy, regionální koordinátor BESIP

 

"Povinnou dopravní výchovu na dopravním hřišti dnes absolvují všechny děti ve věku kolem deseti let. Když ale vidím děti s odstupem jednoho roku po absolvování základního kursu dopravní výchovy, přesně vidím, kdo skutečně na kole jezdí a kdo ne. Ti, kteří zažili dopravní provoz na vlastní kůži, sami reagují mnohem rychleji a celkově mají pravidla mnohem lépe zažitá."

                           Jiří Schejbal, učitel dopravní výchovy na základních školách

 

K diskusi:


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS