Webový portál Akademie městské mobility

Asociace měst pro cyklisty provozuje webový portál městské mobility (www.mesto.dobramesta.cz) a nabízí řadu užitečných informací na svých stránkách. V roce 2017 bude na webovém portálu městské mobility spolupracovat s dalšími subjekty, možná jej i předá kompetentnějším subjektům, ale i nadále bude dávat silný důraz zejména na cyklistickou dopravu.

Webový portál městské mobility je odbornou knihovnou značky Město s dobrou adresou. Pro všechny, kteří se zajímají o problematiku městské mobility a dopravy, byla připravena velká databáze dobrých příkladů, odborné literatury a dalších zajímavostí, aneb AKADEMIE MĚSTSKÉ MOBILITY.

Webový portál nabízí ovšem více, než jen předat informaci, ale má také pomoci vytvořit podmínky pro jejich implementaci do praxe. I proto byla vytvořena  tato webová stránka, ze které si města mohou vytvořit svou stránku, jako např. www.prerov.dobramesta.cz, www.otrokovice.dobramesta.cz nebo www.olomouc.dobramesta.cz. Každému městu přitom zástupci iniciativy Město s dobrou adresou nabízejí pomoc s její aplikací na místní úroveň. Prezentace na internetu má smysl jen tehdy, pokud web bude zástupce města dále spravovat, dávat sem aktuální informace a mít za sebou politika (či radu, nebo zastupitelstvo), který ho tímto úkolem také pověří. Má se jednat o nástroj, který má pomoci komunikovat téma udržitelné mobility s veřejností. Web je tedy jen jedním z nástrojů. Více se města mohou dozvědět o městských webech na tomto odkaze.

Přestože téma dobré adresy vychází z dopravního plánování, jde o velmi široké téma, které zahrnuje také otázky sociologie, demografie nebo psychologie. Tradiční dopravní plánování stojí před výzvou, která souvisí s celkovou změnou společnosti a jejích hodnot. Proto se web obrací i na občany a nepřímo je vyzývá, aby se zapojili do procesu změn ve městě.


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS