O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Vzdělávací program pro města

Asociace měst pro cyklisty připravila pro města ucelený vzdělávací program, který obsahuje řadu aktivit trvajících i několik měsíců. Bude probíhat v úzké spolupráci s vedením města. Nejde totiž jen o předání informace, ale také o vytvoření podmínek a organizačních nástrojů pro implementaci plánu do praxe. Jinými slovy, město bude mít vzdělaného koordinátora městské mobility, který bude vést pracovní skupinu složenou z různých odborů a bude mít za sebou politickou reprezentaci.

Základní aktivitou tohoto programu je vytvoření vlastní stránky městské mobility, jako např. www.prerov.dobramesta.cz, www.otrokovice.dobramesta.cz nebo www.olomouc.dobramesta.cz. Každému městu přitom zástupci Asociace měst pro cyklisty nabízejí pomoc s její aplikací na místní úroveň. Webový portál nabízí ovšem více, než jen předat informaci, ale má také pomoci vytvořit podmínky pro jejich implementaci do praxe.

Prezentace na internetu má smysl jen tehdy, pokud web bude zástupce města dále spravovat, dávat sem aktuální informace a mít za sebou politika (či radu, nebo zastupitelstvo), který ho tímto úkolem také pověří. Má se jednat o nástroj, který má pomoci komunikovat téma udržitelné mobility s veřejností. Web je tedy jen prvním nástrojem.

Městům jsou dále nabízeny tyto aktivity: 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS