O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Projednání nových TP179

Nové TP179 (Technické podmínky MD – Navrhování komunikací pro cyklisty) jsou schválené, od 1.6.2017 platí a mohou se začít užívat:
http://www.pjpk.cz/uvodni-strana/nove-schvalene-technicke-predpisy-ministerstva-6

Přímý odkaz na PDF ke stažení:
http://www.pjpk.cz/data/USR_001_2_8_TP/TP_179_2017.pdf

Tento technický dokument pro odbornou veřejnost je výsledkem mnohaletého snažení o integraci cyklodopravy v ČR, který napomůže další kultivaci postředí a utváření lepších podmínek mj. i pro používání jízdního kola. Za tím účelem bude aktualizována stránka www.cyklokonference.cz, která bude doplněna o rozšířené texty a příklady dobré praxe. Výhledově bude připravena jednoduchá popularizační verze i rozšířené komentované znění s obrázky, fotkami a příklady. Zároveň by dále měla být řešena jiná související navazující témata (SSZ, směrové značení atd.).

Děkujeme všem, kteří stáli za novými TP 179.

Každopádně je třeba podtrhnout informaci, že byly navrženy podle nejmodernějších principů výstavby cyklistické infrastruktury, např. podle německé ERA 2010[soubor s příponou PDF 10,43 MB] , případně dalších evropských osvědčených zkušeností.

Málo kdo ale ví, že Cyklistická akademie se nechala inspirovat právě strukturou nových TP179 a jednotlivé její lekce korespondují s jednotlivými kapitolami nových TP179. Takže až budou letos schválené, Cyklistická akademie se stane jejich průvodcem a hlavně bude obohacovat teorii o konkrétní příklady. Jen připomínáme, že problematika cyklistické dopravy je rozdělena do 40 lekcí, témat, či „šuplíků“, do kterých bude možné vkládat nejen teorii, ale především příklady z praxe. To vše má napomoci úředníkům a projektantům, aby si vybrali to nejvhodnější řešení pro svoje město.

Asociace měst pro cyklisty se spolupodílela na jejich projednávání.


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS