Podpora Akademie městské mobility

Myšlenka vytvořit portál Akademie městské mobility vznikla už před šesti lety. Tehdy v Česku odborníci z Technické univerzity v Drážďanech uspořádali seminář dne 22. 2. 2012 v Pardubicích, který měl být o podpoře cyklistické dopravy, ale oni jej směřovali na městskou mobilitu a představili zde svou německou akademii městské mobility. Proto také Cyklistická akademie z roku 2013 učila, že je třeba vidět věci v souvislostech. To následně potvrdil i fakt, že v řadě měst se z cyklokoordinátorů postupně stávají koordinátoři městské mobility. Proto se asociace od začátku své existence věnuje otázkám městské mobility a vytvořila web Akademie městské mobility (www.dobramesta.cz), který pojal toto široké téma a dokázal se přiblížit novým potřebám měst.

Jelikož je jedním z cílů Asociace měst pro cyklisty vést své členy k integrovanému myšlení, kde cyklistická, pěší, veřejná a automobilová doprava „žijí“ vedle sebe v duchu  VIZE 25, asociace se  rozhodla rozpracovat téma Akademie městské mobility. Víme totiž, že cyklistickou dopravu nelze řešit izolovaně, ale jen v kontextu Zásad pro zpracování dopravní strategie města / plánu udržitelné městské mobility. 

Odbornou garanci nad portálem převzalo Ministerstvo dopravy ČR a výzkumná organizace Centrum dopravního výzkumu, v. v. i., správcem a majitelem je Asociace měst pro cyklisty. 

 

 

 

 

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS