Logistika a nákladní kola

Co se skrývá pod názvem cargobike

Nákladní kolo (anglicky cargo bike, německy Lastenrad) je druh kola, jehož konstrukce je speciálně přizpůsobena pro transport nákladu. Nákladem může být v podstatě cokoli, věcmi počínaje, zvířaty a lidmi konče.

Asociace měst pro cyklisty věří, že v nákladních kolech se skrývá velký potenciál v dopravní obsluze města. Proto zveme výrobce a provozovatele nákladních kol, aby představili své služby městům a partnerům asociace na společných akcích.

Druhy nákladních kol

Nákladní kola dnes tvoří zvláštní odvětví a na trhu se pohybuje několik různých typů. Mohou mít různý tvar, mít ohrádku, být zastřešeny, nebo poskytovat pouze plochu pro připevnění nákladu. Výjimkou nejsou ani speciální doplňky pro převoz dětí a kamarádů.

Využití nákladních kol má široké možnosti. Pravděpodobně vás hned napadla indická rikša, ale mnohem praktičtější je využít tato speciální kola k přepravě velkých nákupů, k převozu materiálu, nebo k doručování zboží. Dobře poslouží i jako servisní vozidla veřejných služeb nebo jako pojízdné stánky se zmrzlinou :) Stačí být otevřen tomuto způsobu přepravy a velmi brzy zjistíte, že forem pro využití je celá řada.

 

 

Cargobikes.cz

Cargobikes.cz má svoji základnu v Hradci Králové, s pobočkami v Praze a dalších městech. Standardní nabídka obsahuje několik typů kol vlastního designu, která je možné upravit podle potřeby.

 

 

Manta Bikes

Manta bikes je specialistou na cyklodopravu a na propagaci přepravy pomocí jízdních kol. Jsme výrobci, ale také importéři nákladních kol ze zahraničí. Mezi našeho hlavního a nejdůležitějšího partnera patří italský výrobce lehkých nákladních kol Bicicapace kterému také zajišťujeme veškerý servis. Nabídka pro firmy je ke stažení zde.

více na http://www.bicicapace.com nebo http://www.cyklosfera.cz/prodej-kol

  


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS