O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Spory a neshody

Na této stránce chceme monitorovat neshody mezi samosprávou, odbory dopravy a Dopravním inspektorátem Policie ČR ve věci různého výkladu zákona ve vztahu k cyklistické dopravě. Je totiž zřejmé, že ani nová legislativa nevyřeší všechny problémy.

Přehled novinek

8.7.2015 - Hradec Králové: téma - semafory

8.10.2015 - spory o rušení přechodů, které byly v rozporu s normou

29.11.2015 - Po které straně se správně pohybují chodci na smíšených stezkách?

1. 2. 2016 - Hradec Králové - kauza s nebezpečnými semafory pokračuje i po schválení vyhlášky

18.6.2016 - Proč těch příkazů tak přibývá?

10.7.2016 - Právní servis - Co když si odložím kabát v hospodě nebo kolo ve škole, ale když si ho jdu vyzvednout, už tam není?


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS