Připravenost

Novinka k 18.7.2015

Ministerstvo dopravy spolu se SFDI jsou připraveny posílit rozpočet na výstavbu cyklistických stezek, ale stojí o to někdo? Tato řečnická otázka je na místě. Odpověď mohou dát na jedné straně obce a kraje, na druhé veřejnost. Stále se totiý objevují hlasy, že není potřeba budovat cyklostezky. Tak i vaše hlasy mohou rozhodnout o tom, zda vzroste zájem o tuto oblast, nebo nikoliv.

Obce, města a kraje byly osloveny s žádostí, aby zaslaly na SFDI svou projektovou připravenost na rok 2016, případně i na další roky. Podle toho může být i navýšen rozpočet na tuto položku.

Poprvé chceme ale do průzkumu zahrnovat i veřejnost. Napište nám o úseku, o kterém si myslíte, že právě zde by měla být vybudována cyklostezka. Pošlete nám případně fotku, nebo mapku cyklostezky. Nejzajímavější náměty budou zaslány starostům, především malých obcí a bude jim nabídnuta možnost 85% dotace na zpracování projektové dokumentace. Musí ale podat žádost na Státní fond dopravní infrastruktury. Podmínkou ale je, že se musí zavázat, že do čtyř let zrealizují daný úsek.

Od 18.7.2015 tak začínáme tento průzkum.

Postupně budeme vkládat informace jak z členských měst, tak i od ostatních, včetně krajů. či mikroregionů:

Dále budeme vkládat náměty z veřejnosti, které budeme přeposílat městům a obcím, pokud se podobných žádostí sejde minimálně 100, případně jedna žádost bude doplněná 100 podpisy. Tato stránka také umožní, aby si veřejnost porovnala své návrhy s návrhy obcí.

 

 

 

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS