Cyklistika v CZ-PL příhraničí

Asociace měst pro cyklisty je jedním z partnerů projektu „Koncepce rozvoje přeshraniční  cykloturistiky v polsko-českém příhraničí“.
 
V příloze je základní presentační materiál. Vedoucím partnerem je Institut regionálního rozvoje ve Wroclavi, zapojeno je dalších 5 polských a 4 čeští partneři, kteří dohromady zastupují všechny kraje podél celé česko-polské hranice.
Území Olomouckého a Moravskoslezského kraje zastupuje Asociace měst pro cyklisty. 


 
Stručně řečeno, tříletý projekt plánovaný na období 2/2017 – 7/2019 má za cíl sjednotit polské a české metodiky v oblasti dálkové a terénní cykloturistiky a in-line bruslení. A to z hlediska přístupů k technickému provedení a parametrů, značení, služeb, propagace a marketingu. V návaznosti na předchozí lokální přeshraniční projekty dojde k inventarizaci politik, metodik a strategií na obou stranách podél celé hranice. Hlavně však bude projekt zaměřen na budoucí řešení a sjednocení přístupů, například i na propojení konkrétních dálkových cyklotras, na stejné přístupy a vytipování  vhodných lokalit pro budování a klasifikaci bike resortů a in-line produktu. A také na podporu, zviditelnění a zahájení implementace řešení tohoto šetrného a zdravého druhu rozvoje cestovního ruchu, který se velmi hodí pro oživení příhraničních oblastí. 

Více informací najdete na stránkách projektu.

Projekt finančně podpořil Moravskoslezský kraj.        Ke stažení:


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Výhody členství
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS