O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Řízení kvality

Příklad: BYPAD – Pravidelně realizovat cyklistický audit

Dalším krokem k podpoře cyklistické politiky může být cyklistický audit, např. BYPAD, neboli certifikovaný postup pro vyhodnocení kvalitativního výkonu cyklistické dopravy města.  Je založen na diskuzi u kulatého stolu se všemi zúčastněnými stranami, které diskutují o různých aspektech cyklistické dopravy.  Zasedání hodnotící skupiny BYPAD může sloužit k založení pracovní skupiny pro cyklistickou dopravu, která se pak bude pravidelně setkávat.  Koncepce „cyklistické pracovní skupiny“ již zaznamenala obstojný úspěch např. v Brémách a Lipsku.  Součástí pracovní skupiny jsou politici, projektanti/plánovači, policie a další zájmové skupiny, které spolu diskutují o aktuálních otázkách.

Definice:

BYPAD je nástrojem pro vyhodnocení a zlepšení místní cyklistické politiky. Nástroj BYPAD je připraven pro místní úřady, kterým má posloužit jako screening kvality jejich místní cyklistické politiky prostřednictvím podrobné analýzy silných a slabých stránek běžných politických procesů a pomocí jasných doporučení pro zkvalitnění politiky.S BYPADem si mohou města sama vyhodnotit svoji cyklistickou politiku. Pravidelným uplatňováním auditu (jednou za dva až tři roky) bude postup města v cyklistické politice zcela přehledný.


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS